BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Türkiye'de Bir İlki Başardı

Okul ve kurumlarda Türk Standartları Enstitüsü iş birliğinde; TSE & EOQ (Avrupa Kalite Teşkilatı) Personel Belgelendirme Programı'na uygun olarak ulusal ve uluslararası standartlar oluşturma çalışmaları, Bakanlığımız tarafından 2020 yılından beri yürütülüyor.  
Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Türkiye'de Bir İlki Başardı

Bu kapsamda; Millî Eğitim Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, Balıkesir'de kurumlarımızın emniyetli ve sağlıklı bir hale getirilmesi adına Müdürlüğümüz koordinasyonundaki planlamalar ile TS ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarını alabilmek adına okullarımızdaki çalışmalar özveriyle devam ediyor.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ayvalık Anaokulu da yürüttükleri çalışmalar neticesinde sertifikalarını almaya hak kazandılar. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi'nin bulunduğu sertifika töreninde; Cunda MTAL Okul Müdürü Abdulaziz Yük, Müdür Yardımcıları Umay Kurdoğlu, İbrahim Yamaner ve Samet Sakal ile Ayvalık Anaokulu Müdürü Fatma Serim'e İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı tarafından sertifikaları takdim edildi.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; "TS ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi olmak üzere kendi okul türünde 3 belgeyi birlikte alan, denetim kapsamı açısından en büyük okul olma özelliği taşıması açısından Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek ilimizi gururlandırdı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı; okullarımıza belgelendirme çalışmalarında rehberlik eden Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ile belgelendirme sürecine katkı sunan herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

11-10-202311-10-202311-10-2023

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.