BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık’tan 11 Okula "Beyaz Bayrak ve Sertifika"

11 okulumuz, MillÎ Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Beyaz Bayrak" Projesi çerçevesinde temizlik alışkanlığına azami özen göstererek bu kapsamdaki çalışmalara katkılarından dolayı sertifika ile ödüllendirildi. 
Ayvalık’tan 11 Okula "Beyaz Bayrak ve Sertifika"

 

         Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Beyaz Bayrak" Projesi kapsamında sertifika almayı hak eden kurumların okul müdürlerine sertifikaları ve bayrakları 28 Eylül 2017 Perşembe günü Balıkesir Yarış Ortaokulu Konferans  Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Balıkesir Yarış Ortaokulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Halk Sağlığı Müdürü Refik Budak, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Burcu Hekim, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Ömür Akyıldız Ereğiz, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Aydın Doran, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe, Ferhan Şahin, Fatih Aka, Ethem Ceran, Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri ve ödül alan okulların idarecileri katıldı.  

         “Beyaz Bayrak” projesi kapsamındaki değerlendirme neticesinde İlçemizde  11 okul “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı. “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilen okullarımız şunlardır:

Sebahat- Cihat Şişman Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Ayvalık Uğur Lisesi, Altınova Merkez İlkokulu, Cihan Yorgun Ortaokulu, Ali Çetinkaya İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Nuri Zarplı İlkokulu, Ayvalık Anadolu Lisesi, Ayvalık Rahim Usta Anadolu Lisesi, Atatürk İlkokulu ve Nuri Zarplı Ortaokulu.

         3 Ağustos 2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi amacıyla yürütülen proje ilçemizde de başarıyla devam etmektedir.

       Sertifika töreninde ‘Temizlik imandandır’ düsturuna vurgu yapan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmasının başında, okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin temizlik alışkanlığına azami özen gösteren, bu konudaki başarılı çalışmaları ile projeye katkı sağlayan ve ödüle layık görülen tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve desteklerini esirgemeyen sağlık çalışanlarına teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan BENGİ Projemizin en önemli ayaklarından biri değerler eğitimi. Değerler eğitimi noktasında bir erozyon yaşamaktayız. Maalesef yavaş yavaş değerlerimizi kaybetmeye başladık. Okullarımızdaki fiziki güzelliklerin yanı sıra misafirperverlik, temizlik, saygı gibi birçok değerimiz ile değerler eğitimi noktasında da inşallah hep beraber öğrencilerimizi çok daha güzel yetiştireceğiz.”

    “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında yapılan değerlendirme sonucunda Balıkesir ili genelinde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan ve 11’i ilçemizden katılan toplam 151 okulun müdürlerine sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Refik Budak ve protokol üyeleri tarafından verilmesi ardından tören sona erdi.

02-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-201702-10-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.