BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK´TA DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI ÇALIŞTAYI

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14-15 Kasım 2015 tarihleri arasında Ayvalık Cunda Uygulama Oteli konferans salonunda “Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çalıştayı” gerçekleştirildi.
AYVALIK´TA DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI ÇALIŞTAYI

    “Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çalıştayı”nda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erkin Kamacı, Cunda Mesleki ve Teknik Andolu Lisesi Müdürü Sadettin Sagit, 20 ilçenin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından sorumlu müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler hazır bulundu.

“DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI” 20 İLÇEMİZDE, 348 KURS MERKEZİNDE 65.000’E YAKIN ÖĞRENCİMİZLE DEVAM ETMEKTEDİR

     İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın katılımcıları “Hoş geldiniz” sözleriyle selamladığı konuşmalarında, “Destekleme ve Yetiştirme Kursları 20 ilçemizde, 348 kurs merkezinde 65.000’e yakın öğrencimizle devam etmektedir. Dolayısıyla bütün paydaşlarımızla birlikte bu kursların daha iyi devam etmesi ve bu kursları karşılaştırarak sorunlara çözüm bulunması adına böyle bir çalıştay ihtiyacı gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 20 ilçemizde kurslardan sorumlu şube müdürleri, Destekleme ve Yetiştirme Kursları Modül kullanıcı arkadaşlarımız, okul müdürü, müdür yardımcısı arkadaşlarımız ve bu kurslarda aktif olarak görev alan öğretmen arkadaşlarımız ile bir çalıştay gerçekleştiriyoruz. Bu çalıştayımızı dört çalışma grubuna ayrılarak gerçekleştireceğiz. Birinci grup eğitim öğretim faaliyetleri, ikinci grup araştırma ve geliştirme destek, üçüncü grup mevzuat, dördüncü grup yönetim modülü kullanımı olmak üzere dört grup halinde ve bir moderatör eşliğinde sorunlarımızı ve çözüm önerilerini açık yüreklilikle paylaşacaklardır. Değerli katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇALIŞTAYLAR VE SEMİNERLER İLİMİZE BÜYÜK FAYDALAR SAĞLIYOR

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, açılış konuşmalarında, “Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde Bakanlık düzeyindeki seminerlerle birlikte düzenlenen diğer seminerlerin ilimize çok büyük faydalar sağladığını gözlemliyorum. Çalıştayların seminerlerden farkı var. Çalıştaylarda beyin fırtınası yöntemiyle birlikte fikir oluşturma, yapılacak çalışmaların gözden geçirilmesi, yapılan çalışmalar, alınan kararlar önemli bir yere sahip. Çalıştayların bu noktada faydalı olduğu düşüncesiyle sizleri bu çalıştayda buluşturalım istedik. Burada bu ve buna benzer çalıştaylar devam edecek.

EĞİTİMİN KALİTESİNİN ARTIRILMASI İÇİN PAYDAŞLARIMIZLA UYUM HALİNDE ÇALIŞIYORUZ

   Bakanlığımızın en temel politikaları haline gelen Destekleme ve Yetiştirme Kursları büyük önem arz ediyor. Bugün Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılım oranı bu gün itibariyle %65. Hedefimiz %80-85 aralığıdır. Bu hedefin gerçekleşmesi için bilimsel bir çalışma gerekiyor. Bildiğiniz üzere Bakanlığımızca son 2-3 yıl hangi projeye başlanıyorsa bu projeler %90 oranında başarıyla sonuçlanıyor. Balıkesir’de de bu böyle. Bu da sizlerin fedakarca çalışmanızın neticesi. Onun için bizler Milli Eğitim yöneticileri olarak çok şanslıyız. Birlikte eğitimin kalitesinin artırılması için çalışıyoruz. Paydaşlarımızla birlikte uyum içinde çalışmamızın da başarılı sonuçlar almamızda önemi büyük.

İLK GÜNDEN İTİBAREN HEP BAŞARI ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

  Bizler geldiğimiz günden beri Türkiye genelinde ilk 10’a, ilk 3’e girme hedeflerimiz doğrultusunda hep başarı odaklı çalıştık. Devletimiz her türlü imkanı öğrencilerimizin hizmetine sunuyor. Bu çalıştay ile öğrencilerimizin başarısının artırılması noktasında güzel sonuçlar elde edilmesini, çalıştayın Balıkesir’imize, ve ülkemize faydalı olmasını temenni ediyorum.” sözleriyle tamamladı.

 

   14-15 Kasım 2015 tarihleri arasında 2 gün süren çalıştay 4 oturum halinde gerçekleştirildi.  İl kapsamında  açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili Eğitim Öğretim, Yönetim, Modül Kullanımı, Ar-Ge Destek ve Mevzuat ara başlıklarında karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ile ilgili rapor oluşturularak sunum hazırlandı. 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.