BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık´ta 10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı

Ayvalık´ta, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77. yıldönümünde saygıyla anıldı.
Ayvalık´ta 10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı

   

Ayvalık´ta Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77. yıldönümünde düzenlenen programlarla anıldı. Saat 08.40’da başlayan törende; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Garnizon Komutanı Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Toker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN,daire amirleri, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
Cumhuriyet Meydanındaki  çelenk sunma töreninden sonra iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu . Ardından Türk bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi.

            Cumhuriyet Meydanındaki çelenk töreninin ardından, saat 09.30’da Ayvalık Belediyesi’ne aitİsmet İnönü Kültür Merkezinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idaresi, öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen anma programına geçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program; Okul Müdürü İsmail Yavaş’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının akabinde öğrencilerin okuduğu şiirler, Oratoryo ve koro ile sona erdi.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.