BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK ´TA BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi) ÇALIŞTAYI

Balıkesir genelinde, eğitim öğretimin kalitesini artırmak, öğrencileri bilgiye ulaştırma yollarını öğretmek, personelin bilgi ve becerilerini yükseltmek, iletişim ve paylaşımı sağlamak, sürekli araştırma değerlendirme ve analiz yapmak amacıyla Balıkesir Eğitimde Nitelik Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) Projesi Eğitim Çalıştayı Ayvalık´ta başladı.
AYVALIK ´TA BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi) ÇALIŞTAYI

 Balıkesir genelinde, eğitim öğretimin kalitesini artırmak, öğrencileri bilgiye ulaştırma yollarını öğretmek, personelin bilgi ve becerilerini yükseltmek, iletişim ve paylaşımı sağlamak, sürekli araştırma değerlendirme ve analiz yapmak amacıyla Balıkesir Eğitimde Nitelik Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) Projesi Eğitim Çalıştayı Ayvalık´ta başladı. Cunda Uygulama Oteli´nde Vali Ersin Yazıcı´nın başkanlığında düzenlenen çalıştaya, 20 İlçe Kaymakamı, Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü, 20 İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan tüm yöneticiler, Balıkesir genelinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluş temsilcileri, okul müdürleri ve alanında uzman öğretmenler katıldı. 

YOL HARİTASI NİTELİĞİNDE BİR ÇALIŞMA
Çalıştayın, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Balıkesir Valiliğinin himayesinde yürürlüğe konulan ve eğitimde yol haritası niteliğinde bir çalışma olan BENGİ Projesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, STK´lar, Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşların iş birliğinde gerçekleştirilecek.

 ÜLKEMİZİ 2023-2071 HEDEFLERİNE TAŞIYACAK NESİLLERİ YETİŞTİRME VİZYONU
Açılışta konuşan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, BENGİ Projesi´nin, eğitim - öğretimin niteliğini ve kalitesini artıran bir proje olmakla birlikte milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkemizi 2023 - 2071 hedeflerine taşıyacak nesilleri yetiştirme vizyonu olduğunu vurguladı.
Çöker, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) Çalıştayının Temel Eğitim, Orta Öğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim, Hayat Boyu Öğrenme, Özel Eğitim ve Rehberlik, Ölçme ve Değerlendirme, Özel Eğitim Kurumları ve Din Öğretimi olmak üzere 8 çalışma grubundan ve 170 kişinin katılımıyla oluştuğunu anlattı.

 TÜRKİYE´NİN GELECEĞİNİ AYDINLATACAK ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ
Akademik Başarı, Okul Toplum Aile İlişkisi, Değerler Eğitimi, Sosyal, Kültürel, Sportif Sanatsal Faaliyetler olmak üzere 4 ayrı gruptan oluşuğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, proje kapsamında Türkiye´nin geleceğini aydınlatacak öğrenciler yetiştirmeyi planladıklarını ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Çöker BENGİ Projesinin kâğıt ve kalemle yürüyen bir proje olmadığını ve kesinlikle yüz yüze görüşmelerle ve yazılım programlarıyla yürüdüğünü belirtti. 

13-11-2016 13-11-201613-11-2016 13-11-201613-11-201613-11-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.