BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜNER BAHADIR, TÜRKİYE´NİN EN İYİ DENİZCİLİK LİSESİ OLMA YOLUNDAKİ PAKMAYA KENAN KAPTAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ´Ni ZİYARET ETTİ.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, Okul Müdürü Hüseyin Aday´dan, okuldaki tüm sınıfların işleyişi ve gelişmeler hakkında detaylı bilgi aldı. 
AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜNER BAHADIR, TÜRKİYE´NİN EN İYİ DENİZCİLİK LİSESİ OLMA YOLUNDAKİ PAKMAYA KENAN KAPTAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ´Ni  ZİYARET ETTİ.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR’ın Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyareti sonucunda, edindiği bilgiler ışığında Lisemize dair son durum ile ilgili şu açıklamada bulundu: “ PAKMAYA Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Gemi Yapım Atölyesi, ikiyüz kişilik öğrenci yurdu ve kapalı spor salonu İhalesi tamamlanmıştır. Müteahhit Firmaya yer teslimi ardından 360 günde inşaatlar tamamlanarak teslim edilecektir.

Özellikle, Yat İnşa Üretim Tesisleri örnek alınarak yapılan gemi yapım atölyesi, bölge ekonomisine de önemli katkı sunacaktır. Atölyenin hizmete girmesi ile Ayvalık’ta uygun olmayan şartlarda çalışan üretici firmalara ve tekne üretmek isteyen balıkçı ve denizcilik firmalarına uygun alt yapı sağlayarak üretimin merkezinde olacaktır. Öğrencilerimiz sektörün içinde üreterek yetişecektir.

İnşa edilecek olan iki yüz kişilik öğrenci yurdu, köylerimizden ve bölge dışından daha fazla öğrencimize okuma ve barınma imkânı sağlayarak eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunacaktır. Kapalı spor salonu sportif alanda başarısı ispatlı olan ilçemizi daha büyük başarılara yelken açmasında katkı sunacak gençlerimize en önemli hizmetlerden biri olacaktır.

Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, kısa süre içerisinde halkımıza ve Gemi Adamlarına yönelik denizcilik eğitimlerine de başlayacaktır. Köprü üstü Simülatör Laboratuvarında; Seyir ve Gemi İdaresi Kursu, köprü üstü Kaynak Yönetimi Kursu (BRM), Telsiz Zabiti Kursu (GMDSSGOC, ROC), Makine Dairesi Simülatöründe, Makine Dairesi Kaynak Yönetimi (ERM) Denizde Güvenlik ve İlkyardım Laboratuarlarında; STCW kapsamındaki denizde güvenlik eğitimleri, can kurtarma araçlarını kullanma ve gemi güvenlik eğitimleri ile gemi güvenlik zabiti eğitimleri (SSO-ISPS), Gemicilik Laboratuvarında; Amatör Denizci Belgesi eğitimleri, Gemici ve Usta Gemici eğitimleri, Yağcı, Usta Makine Tayfası ve Makine Lostromosu, Balıkçı sınıfı Gemi adamlarına yönelik eğitimler olan balıkçı gemisi tayfa ve kaptan eğitimleri ile açık deniz balıkçı gemisi kaptanı eğitimleri kursu. Elektronik Harita Gösterimi ve Bilgi Sistemi (ECDIS) Laboratuarında 8+1 ECDIS kursu, sınırlı vardiya zabitliği/makine zabitliği yeterlilik eğitimleri değerlendirme sınavları sunulacaktır."  

Türkiye’nin en iyi denizcilik lisesi Ayvalık’ta büyürken, Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin ADAY başta olmak üzere, muhteşem bir ahenk içinde çalışan Müdür Yardımcıları ve değerli öğretmen kadrosu ile, okulumuzun bu önemli düzeye gelmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz..

27-02-201727-02-201727-02-201727-02-201727-02-201727-02-2017

27-02-201727-02-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.