BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜNER BAHADIR REHBER ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi´nin toplantı salonunda ilçemiz rehber öğretmenleri ile buluştu. 
 AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜNER BAHADIR REHBER ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU


          Ayvalık  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır´ın, "Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ruhu sizlersiniz" diyerek, Rehber Öğretmenlerin çalışmalarının önemini vurgulamasıyla başlayan toplantı; öğretmenlerin kendilerini tanıtması ile devam etti.

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, Rehber Öğretmenlerin dönemsel olarak yaptıkları toplantıların, artık aylık periyotlarla devam etmesini istediğini belirterek, "Eğitim öğretime devam ediyorken, birlikte çalışıyorken, yaptırmak için değil, sizin fikirlerinizi ilçede hepbirlikte yapmak için, biraraya gelmeleri önemsiyorum. Okulların dili, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de ruhusunuz. Okullarımızda Rehber öğretmenlerimizin varlığı paha biçilmez değerdedir. Bir rehber öğretmenin ilçe yönetiminde en az benim kadar önemi vardır.  Eğitimin en önemli parçaları çıkınca bütünlük bozulur.  Beden eğitimi ,rehberlik  ve müzik gibi dal öğretmenleri, bedensel olarak var olup, etkinlikleri ve farklılıklarıyla varlık göstermiyorsa sistem bozuluyor. Yönetici olduktan sonra, herşeyi en iyi bilen, en iyi yöneten, emrimde şu kadar öğrenci bu kadar öğretmen var zihniyetini yıkmalıyız. Ben alanımda  iyiyim sadece. Müdürler idari kesime geçmeli ve her öğretmenimi kendi alanlarında bırakmalı. Çiçekteki arının işine yarayacak olan madde sizde."  sözleriyle konuşmasına devam eden  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır´a rehber öğretmenler, kendilerini destekledikleri için duydukları memnuniyeti belirterek, birlikte güzel çalışmalar yapacaklarına dair inançlarının tam olduğunu ifade ettiler.

         Toplantı sonrasında, toplantıya ev sahipliği yapan Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi´ni gezen Güner Bahadır, Okul Müdürü  ve Müdür Yardımcılarından okula dair detaylı  bilgi alıp , öğretmen ve öğrencileriyle de sohbet ederek ziyaretini tamamladı.

15-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-2017 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.