BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ERASMUS+ PROJESİ

Ayvalık İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından Ulusaj Ajans Avrupa Birliği Projeleri olan Erasmus+ kapsamında hazırlanan proje onaylanmış, uygulama ve yaygınlaştırma faaliyetlerine geçilmiştir. 2015 yılı Nisan ayı içerisinde Hollanda’ya yapılan ziyaretin ardından Kasım ayında eşzamanlı olarak İtalya ve Almanya’ya katılımcı ziyaretleri tamamlandı.
AYVALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ERASMUS+ PROJESİ

Proje kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde yürütülen ekolojik turizm faaliyetlerinin incelenmesi ve bölgemizde uygulanabilirliğinin gözlemlenmesi için yapılacak çalışmaların belirlenmesi sağlandı. Ulusal Ajansa sunulacak nihai raporun hazırlık sürecinde olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, bu projenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ilk çalışma olduğunu, hazırlık uygulama ve yaygınlaştırma çalışmalarında atılan her adımı bir tecrübe kazanımı, okullarımızda yürütülen yerel ve ulusal projelere destek noktası olarak gördüğünü belirterek, ziyaretlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ekoturizmin dünyada, yeryüzünün doğal kaynaklarının sürdürülebilirliğini güvence altına alan, bunun yanı sıra ekonomik kalkınmaya destek olurken, sosyal ve kültürel bütünlüklerini koruyup gözeten bir yaklaşımla yürütülen turizm faaliyetleri olarak tanımlandığını, buna göre bir turizm bölgesi olan ilçemizde yapılacak eğitim faaliyetlerine ve çalışmalara katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Ayrıca; yürütülen proje Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü merkez olmak üzere, ortağımız olarak Foça, Çeşme ve Menderes ilçelerini de kapsamaktadır. Kurulan bağlarla, bu ilçelerle birlikte yürütülecek her türlü etkinlikte, eğitim sistemimizde yürütülen proje çalışmalarına olumlu etkide bulunmasını beklediklerini belirtti.

 

Hollanda’nın ardından İtalya ve Almanya’ya yapılan ziyaretler ile toplamda 30’un üzerindeki idareci ve öğretmen proje çalışmasına katılmış, okullarında ve ilçemizde yürütülecek faaliyetlere  katkıda bulunmak üzere yaygınlaştırma çalışmalarına başlamıştır. Son olarak aralık ayında Portekiz’e yapılacak ziyaretle proje tamamlanacak ve nihai rapor Ulusal Ajansa teslim edilecektir.

2 3 4  5

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.