BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK EĞİTİMDE VEFALI BİR AKŞAM YAŞADI

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI ve İlçe Milli eğitim Müdürü Erkan BİLEN büyük bir vefa örneği göstererek Ayvalık’ta eğitime büyük destek vermiş olan, okul yaptıran ve okullara isimlerini veren hayırseverlerimizle Cunda Uygulama Otelinde akşam yemeğinde bir araya geldi.
AYVALIK EĞİTİMDE VEFALI BİR AKŞAM YAŞADI

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa SOLAK ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa GÜLEÇ’in de Balıkesir’den gelerek katkıda bulunduğu yemekte İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet BORAN ve Erkin KAMACI ile birlikte Ayvalık eğitimine çok büyük katkıları bulunan ve okul yaptıran hayırseverlerimiz bir araya geldi. Kaymakam NAZLI “Daveti kırmayarak aramızda bulunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ayvalık’ta yaptığınız işler çok önemli. Güzel olan şu ki bizler artık hayırseverlerimizin hızına yetişemiyoruz. Bu olayı bulaşıcı hastalığa benzetiyorum, yaptığınız işler toplumda başka desteklerin yapılmasını sağlıyor. Zaten Türk Milletinin karakteri budur. Yardımı ve desteği seven bir toplumuz.” İfadelerini kullandı.

Samimi bir ortamda güzel sohbetlerin yapıldığı yemeğe davet edilen hayırseverlerimiz hatırlanmanın vermiş olduğu duygu yoğunluğuyla emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. Davete Balıkesir’den gelen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Güleç “Ayvalık, derslik başına düşen öğrenci sayısı bakımından olumlu diyebileceğimiz bir noktada. Bu da sizlerin büyük desteğiyle oluşmuş durumda. Sizler üzerinize düşen görevi fazlasıyla yapmış durumdasınız. Biz eğitimcilere düşen görev de eğitime kazandırılan bu binaların içini keyifli hale dönüştürmek. Öğrencilerimizi sağlam temellerle geleceğe taşımada sizlerin de çok büyük katkıları var.” ifadelerini kullanarak hayırseverlerimize teşekkür etti. Günün anısına düzenlenen plaketler hayırseverlerimize verilirken duygu dolu anlar yaşandı.

Ayvalık’ta özellikle son dönemlerde hayırseverlerimizin sayısı giderek artarken, protokol yapılarak yapım aşamasına geçilen bir öğrenci yurdu ve bir anaokulu olduğu Kaymakam NAZLI tarafından ifade edildi. Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesinin de bitmek üzere olduğu ve önümüzdeki eğitim-öğretim yılında da faaliyete geçeceği belirtildi.

Bunların dışında da Ayvalık’ta hayırseverler tarafından eğitime kazandırılmış ve yıllardır eğitime devam eden okullar ise şöyle:

Abdulvahit Sağlam İlkokulu,

Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu,

Nuri Zarplı İlk-Ortaokulu

Mecit Ataklı İlk-Ortaokulu

Cihan Yorgun Ortaokulu,

Necmi Komili İlkokulu,

Rahim Usta Anadolu Lisesi,

 

Pakmaya Kenan Kaptan M.T.A.L.

30-04-201630-04-201630-04-201630-04-201630-04-201630-04-201630-04-201630-04-201630-04-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.