BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK ANADOLU LİSESİ´NDEN İKİ BALIKESİR BİRİNCİLİĞİ..

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından düzenlenen iki ayrı yarışmada, Ayvalık Anadolu Lisesi Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.
AYVALIK ANADOLU LİSESİ´NDEN İKİ BALIKESİR BİRİNCİLİĞİ..

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ´nün, " İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma" etkinlikleri kapsamında, ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlemiş olduğu "İstiklale İstikbal Şairi Mehmet Akif" konulu şiir yarışmasında, Balıkesir İl birinciliğini Ayvalık Anadolu Lisesi öğrencisi Pervin Tuğçe GEBEDEK kazanarak, Türkiye genelinde yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Ayrıca, Yeşilay tarafından düzenlenen "SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK" konulu Kompozisyon Yarışmasında yine Ayvalık Anadolu Lisesi öğrencisi Sena Nur PÜRÇEK "Geçmişin İzi" adlı eseriyle İL BİRİNCİSİ olarak Balıkesir´i Türkiye genelindeki yarışmada temsil etmeye hak kazandı.

Öğrencilerimize rehberlik eden Ayvalık Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenlerinden, Erdoğan DEMİR, Sakize GİZEP, Hatice ÖĞÜT ve Hatice Meral TANER´i ve öğrencilerimiz Pervin Tuğçe GEBEDEK ile Sena Nur PÜRÇEK´İ tebrik ediyor; Türkiye genelinde yapılacak olan yarışmalarda sonsuz başarılar diliyoruz..

 

04-04-201704-04-201704-04-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.