BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK ALTINOVA CİHAN YORGUN ORTAOKULUNDA BENGİ PROJESİNİN ÖĞRETMENLERE TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Altınova Cihan Yorgun Ortaokulunda, BENGİ Projesinin öğretmenlere  tanıtım toplantısı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI,  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hazin Gülçin NAZLI ve  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR´ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
AYVALIK ALTINOVA CİHAN YORGUN ORTAOKULUNDA BENGİ PROJESİNİN  ÖĞRETMENLERE TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Balıkesir Valiliğinin himayesinde yürürlüğe konulan, BALIKESİR EĞİTİMDE NİTELİĞİ GELİŞTİRME VE İZLEME (BENGİ) Projesi kapsamında, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın koordinatörlüğünü yaptığı Altınova Cihan Yorgun Ortaokulunda, 6 Mart 2017 Pazartesi Günü Saat: 12:30 da gerçekleştirilen Bengi Projesi Öğretmen Tanıtım Toplantısı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hazin Gülçin Nazlı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Altınova Cihan Yorgun Ortaokulunda görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlerin iştiraki ile gerçekleştirildi.

BENGİ Koordinatörü Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şefik Açar’ın BENGİ Projesi tanıtımının ardından konuşan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR,  “BENGİ Projesi kapsamında yürüttüğümüz, Kitaptan Kanatlar Projesine  sizlerin de sahip çıkarak, kısa sürede ses getirmesi bizleri de heyecanlandırdı. Sizlerden ricam, BENGİ Projesine, geçici gözüyle bakmamanız. Biz sizlerin yaptığı ve yapacağı etkinliklerine, sizler de bizlerin çalışmalarına sahip çıkalım. Ayvalık’ta elbirliği ile, hepimiz, eğitimi bir adım ileri götürmek niyetiyle üstümüze düşen vazifeyi yerine getirmek için çalışıyoruz.” diyerek, Kaymakam Namık Kemal Nazlı ve İl Müdürümüz Yakup Yıldız’a verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini sundu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’dan, Ayvalık’ı her ziyaretinde bir okulumuza konuk olmak istediklerinin de müjdesini vererek gerekli planlamaları yapacaklarını belirtti.

          İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız “ Hepimizin bir memleket hayali var. Benim hayalim bugün tam buradaki gibi bir hayal. Nasıl ki bugün burada bir araya geldiysek, Balıkesir’de de eğitimi bir üst noktaya getirmek içinde el ele verebiliriz. BENGİ bizim ortak sevdamız olsun. “ diyerek BENGİ Projesi kapsamında okuma etkinliklerini ve değerler eğitimini özellikle çok önemsediğini belirtti ve konuşmasını sürdürdü, ” Toplum olarak, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimiz, sadece Din Kültürü veya sınıf öğretmelerinin değil, matematik öğretmenleri dahil, tüm öğretmenlerimizin  üzerinde durması gereken bir konudur. Aynı şekilde,” kariyer danışmanlığı” yani “öğrenci koçluğu” da, özellikle 8. ve 12.sınıf öğrencilerimize samimi olarak, kağıt üstünde kalmayacak şekilde verilmesi gereken öncelikli konularımızdan biri olmalıdır.” Her zaman eğitime destek olan mülki idari amirlerimize ve okul idaresi ile öğretmenlerimize de teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

           Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, BENGİ’nin, el birliği ile hazırlanmış bir sofraya benzeterek, ayrı tatların bir araya gelmesi ile lezzetlendiğini söyledi. “Benim yaptığımdan  bir şey olmaz” demek değil, emekleri bir araya getirerek hedefe varmak demek  olduğunu, BENGİ ‘nin de bunu ifade ettiğini söyledi. “Eğitim kurumlarının işi,08 – 17 saatleri arasında çalışılacak bir iş değildir. Böyle olursa projelerin varacağı bir yer olmaz. Eğitim sadece okullarla sınırlı bir iş de değildir. Velilerimizi buraya çekemiyorsak, tarlada, kahvede biz onların yanında olalım ve ilgilerini çocukların üzerine biz çekelim.  Güzel bir memleket istiyorsak, çocuklarımıza da aynı güzellikte davranmalıyız. Güzel şeyler yapan çocuklarımızın velilerini de takdir edecek davranışlar göstermeliyiz.  BENGİ Projesi, bir kişi, bir kurum veya bir okula bağlı bir proje değildir. Herkesin bakışlarını eğitim üzerine çevireceği bir projedir. İnşallah BENGİ Projesi hedefine en iyi şekilde ulaşır. Bizler bu konuda üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuz için buradayız. ” diyerek, başta İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve İlçe Milli Eğitim  Müdürümüz Güner Bahadır’a olmak üzere toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

           Toplantının kapanışında, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hazin Gülçin Nazlı, özellikle bayan Öğretmenlerimizi ilgilendirecek olan Sağlık Bakanlığının bir hizmeti hakkında detaylı bilgi verdi. İlçe Sağlık Müdürlüğüne başvurulduğu takdirde, 35 yaş üzeri bayanlar için, ücretsiz kanser taraması yapılabilecek.Biz de bu vasıtayla, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu konunun tüm 35 yaş üzeri kadınlarımız için önem arz ettiğinin altını çizerek, detaylı bilgi için İlçe Sağlık Müdürlüğüne baş vurmaları gerektiğini hatırlatmak istiyor, İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Hazin Gülçin Nazlı’ya  teşekkürlerimizi sunuyoruz.

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.