BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYMESEM ÇIRAKLARI AVRUPA´DA!

Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi, Avrupa Birliği Erasmus+ Projeleri kapsamınında Almanya(Berlin), Macaristan( Budapeşte) ziyaretlerini tamamladılar.
AYMESEM ÇIRAKLARI AVRUPA´DA!

Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şefik AÇAR, Öğretmen Adnan ÇAKIROĞLU, öğrencileri ile birlikte, Mesleki Eğitim Merkezi’nin yürüttüğü, Ulusal Ajans tarafından desteklenen “İstihdam Öncesi Farklı Meslek Dallarında Otomasyon Sistemleri Eğitimi” başlıklı 58.976,00 Euro’luk Erasmus+ projesinin çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere, İlçe Kaymakamımız  Namık Kemal NAZLI’yı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR’ı ziyaret ettiler.

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Şefik AÇAR “Projemiz, ikisi Almanya/Berlin’e, biri Macaristan Budapeşte’ye olmak üzere üç akıştan meydana gelmektedir. Projenin Macaristan akışı, Ulusal Ajans tarafından yerinde denetime tabi tutulmuştur ve yıldızlı projeler arasına alınabileceği belirtilmiştir. Projeye, Bandırma Mesleki Eğitim Merkezi ve Gönen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yerel ortak olarak katılmışlardır. Projede her okuldan 1 idareci, 1 öğretmen ve 12 öğrenci yer almıştır.

Proje kapsamında öğrencilerin mesleki bilgi ve becerileri geliştirilirken düzenlenen sosyal kültürel faaliyetlerle genel kültürlerinin geliştirilmesi de hedeflenmiştir. Proje kapsamındaki eğitimlerden arta kalan zamanlarda, Prag şehri, Bergama Müzesi, İslami Eserler Müzesi, Terör Müzesi, Berlin Teknik Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Dresden ve mesleki eğitim veren iki okul ziyaret edilmiştir.

Proje sayesinde hiç şehir dışına çıkmamış öğrencilerin ilk defa uçağa binmesi, ilk defa yabancı dil kullanmaları ve ilk defa başka bir ülkeye gitmeleri sağlanmıştır.” dedi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Namık Kemal NAZLI: “Birçok ilklerin yaşandığı, ufkunuzun açılmasında faydalı olabilecek, güzel bir proje olmuş. Ülkeler arasındaki teknoloji kullanımı açısından farklılıkları gördünüz. Bu projenin yeni teknolojilerin kullanılmasına, yeni icatların yapılmasına ilham kaynağı olabileceğini düşünüyorum. Teknoloji hamlesi niye Ayvalık Küçük Sanayi Sitesi’nden ve Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerince başlatılmasın? Ben sizlerin bu başarıyı yakalayacağınıza inanıyorum.” diyerek öğrencileri, emeği geçen idareci ve öğretmenleri tebrik etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR  “İstihdam Öncesi Farklı Meslek Dallarında Otomasyon Sistemleri Eğitimi” Projesi kapsamında, Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencilerinin yurtdışına çıkıp bu tecrübeyi yaşamaları, Avrupa’daki teknoloji ile ülkemizdeki teknolojiyi kıyaslamaları, bu proje çalışmalarının okulumuzda ilk defa gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde görev alan idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederim.  Bu çalışmaların, okulumuzda ve Ayvalık’ta artarak devam etmesini temenni ediyorum.” Diyerek, Proje katılımcılarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti de belirtti.

22-05-201722-05-201722-05-201722-05-201722-05-201722-05-201722-05-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.