BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLERLE KURUMSAL ZİYARETLER

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci kapsamında ilçemize atanan aday öğretmenlerle okul dışı faaliyetler kapsamında Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ziyaret edildi.
ADAY ÖĞRETMENLERLE KURUMSAL ZİYARETLER

   Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Programı kapsamında ilçemizdeki farklı okullarda adaylık eğitimlerine başlayan aday öğretmenlerimiz okul dışı faaliyet kapsamında İlçe Kaymakamımız Namık Kemal NAZLI´yı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN´i makamında ziyaret etti. 

   Kaymakamlık iş ve işlemleri hakkında aday öğretmenlerimizi bilgilendiren İlçe Kaymakamı Namık Kemal NAZLI öğretmenleri yanan muma benzeterek "Sizin ışığınızdan etkilenecek çok öğrenci var. Göreviniz çok büyük ve önemli. Hayatınızın büyük çoğunluğu da artık bu görevle geçecek. Sizlere bu yolda başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı. Aday öğretmenlerle tek tek sohbet eden Kaymakam NAZLI kapıların her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.

  Aday öğretmenleri makamında kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen İlçe Milli eğitim Müdürlüğünde yürütülen faaliyetlerle ilgili aday öğretmenleri bilgilendirdi. Öğretmenlik mesleğinde iz bırakmayı amaçlamanın önemine değinen Erkan BİLEN, "Bugün bir öğretmen bile her şeyi değiştirir. Burada geçireceğiniz adaylık sürecinde gözlemlerinizi doğru yaparak gittiğiniz okullarda fark yaratan öğretmen olmalısınız." ifadelerini kullandı.

   Ziyaretlerin ardından ilçede kutlanan12 Mart Programına katılan aday öğretmenler, okul dışı faaliyetin ilk etkinliklerini tamamladı.

11-03-201611-03-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.