BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

   
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

07-12-201507-12-2015

Ayvalık’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde ilk tören Perşembe sabahı saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Garnizon Komutan Vekili Fatih Özenalp, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Sosyal Hizmetler Müdürü Aydın Birdal, Zihinsel Engelliler Federasyon Başkanı Hamdi Atay, Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Güler Çaprazbuyruk katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından BOED Genel Başkanı Güler Çaprazbuyruk konuşma yaptı.

İlçedeki ikinci tören Birlik Ortopedik Engelliler Derneği ile Özel Zeytin Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törende açılış konuşmasını Özel Zeytin Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Özgün Uygun yaptı.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ayvalık’ta kaynaştırma ve özel eğitim uygulamalarının yanı sıra 6 okulda engelli öğrencilere yönelik engelsiz oyun parkları yaptıklarını bunu tüm okullarda uygulamak için çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. BOED öğrencilerine plaket verilmesi sonrasında BOED Öğrencileri Devrim Kanlı, Mustafa Avcı ile Özel Zeytin Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi Eren Gökbulut günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.  Hafta nedeniyle düzenlenen  şiir yarışmasında 1. Olan Sakarya Orta Okulu öğrencisi Ege Gülören, 2. Olan Yağmur Demircan ve 3. Olan Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu öğrencisi Kaan Ege Soylu ile Resim dalında derece alan Begüm Soydan, Ekinsu Altınbeşer, Beyza Çiftsüren adlı öğrencilere ödülleri verildi.  

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.