BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsuna çıktığı ve bağımsızlık mücadelesini başlattığı gün olan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ayvalık´ta büyük bir coşkuyla kutlandı.
19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Gençlik haftası kapsamında ilçe geneli yapılan çalışmalarda birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken, 19 Mayıs programına da meydanda açılan dev şanlı bayrağımız damga vurdu. Öğretmenevinden Cumhuriyet Alanına yapılan gençlik yürüyüşünün ardından çelenk sunma programı gerçekleşti. Ayvalık Anadolu Lisesinde yapılan resmi tören kutlamalarına İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Garnizon komutanı Aydın Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, Emmiyet Müdürü Tolga Alpay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cem Hamzaoğlu, daire amirleri, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Ayvalık Anadol Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan türkü ve müzik gösterilerinin sunulmasının ardından öğrencilerce şiirler okundu. Gençliğin Ata´ya cevabı tüm öğrencilerin katılımıyla tören alanında yapıldı. Gençlik haftası kapsamında derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile tören devam etti. Ayvalık İlçe Milli Eğtim Müdürlüğü öncülüğünde Balıkesir geneli liseleri kapsayan Ayvalık´ta gerçekleştirilen türkü yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve okul idarecilerine de ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bİlen tarafından verildi.

22-05-201622-05-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.