BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Bugün 19 Mayıs, ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin temellerinin atıldığı, Ulu Önder Atatürk´ün silah arkadaşlarıyla birlikte geleceği inşa ettiği günlerin başlangıcı. Samsun´da fitillenen ateş tüm yurdu sardı ve büyük Türk Milleti dünyaya bağımsızlık türkülerini hep birlikte söyledi. Gençlere armağan edilen bu bayram tüm yurtta büyük bir heyecanla kutlanıyor. 

Sevgili Gençler,

Mustafa Kemal Atatürk "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözlerindeki gücü sizlerden almıştır. Bugün Türk Milleti geleceğe umutla bakabiliyorsa sizlere olan inanç ve güven sayesindedir. İnanıyoruz ki yarınlar sizlerin atacağınız imzalar ve yapacağınız büyük işlerle daha da yaşanılır olacaktır. Teslim aldığınız bu emaneti sizlerin de güçlü ve sağlam bir nesle teslim edeceğinize inancımız sonsuz.

Bizler sizleri önemsiyoruz, sizlerin yapacağınız işleri her zaman destekliyoruz. Ülkemizi en refah noktaya çıkartmak için üzerinize düşen görevleri yapacağınıza inanıyoruz. Enerjinizini doğru kullandığınız sürece bu ülkede aşılamayacak sorun yoktur. 

Tüm bu duygularla Milli Eğitim Camiası olarak sizlerin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, vatanı uğruna şehit düşmüş tüm askerlerimizi minnetle anıyorum.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.