BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

13 Nisan Atatürkün Ayvalıka Gelişinin 81.Yıldönümü Kutlamaları

Atatürk’ün, İlçemize ziyaretinin 81. yıldönümü törenle kutlandı. Saat: 09.30’da,  Karayolları 29. Şube Şefliği bahçesinden başlayan törene
13 Nisan Atatürkün Ayvalıka Gelişinin 81.Yıldönümü Kutlamaları

 


Atatürk’ün, İlçemize ziyaretinin 81. yıldönümü törenle kutlandı. Saat: 09.30’da,  Karayolları 29. Şube Şefliği bahçesinden başlayan törene Ayvalık Belediye Bandosu öncülüğünde; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Toker, Gaziler, Şehit Aileleri, Daire Amirleri, Ayvalık Belediye Meclis Üyeleri, öğrenciler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından. 81 yıl önce Atatürk’ün ilçeyi ziyaret ettiği güzergahtan tören alanına kadar bir yürüyüş gerçekleştirildi.

 

Vatandaşların alkışları arasında bayrak, flama ve Atatürk posteri ile yürüyen kalabalık, Cumhuriyet alanında yürüyüşlerini noktaladı.

 

Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu halk oyunları ekibi bir gösteri gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşmada, Atatürk’ün bilime ve akılcılığa verdiği önem anlatılırken, Atatürk’ün 81 yıl önce, 13 Nisan 1934’te gerçekleştirdiği Ayvalık ziyaretinin verdiği heyecanın aynı şekilde bugünde yaşandığına dikkati çekildi.

 

Tören, vatandaşlara lokma ikram edilmesiyle sona erdi.

 

13 nisan fotografları13 nisan fotografları13 nisan fotografları

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.