BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Numara Eğitim Projesi “Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi” ile Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Öğretmen Akademisi Vakfı arasında imzalanan protokolle hayata geçen “10 Numara Eğitim” projesi 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde ilçemiz Cunda Uygulama Oteli’nde düzenlenen “Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi” ile başladı.
 10 Numara Eğitim Projesi “Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi” ile Başladı

      İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Strateji Biriminden sorumlu Şube Müdürlerine ve Eğitim Denetmenlerine 16 saatlik eğitim verildi. Ayvalık Kaymakamımız Sayın Namık Kemal Nazlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan BİLEN´in katıldığı açılış toplantısının ardından başlayan eğitimler sonunda 89 Eğitim Yöneticisine ulaşıldı. Eğitimler klasik eğitimlerden farklı olarak katılımcıların aktif rol aldığı yaratıcı drama yoluyla gerçekleştirildi. Projenin tanıtımının da yapıldığı eğitimlerle projenin tüm il genelinde yaygınlaştırılması ve ihtiyaç duyan tüm öğretmenlerimize ulaşılması hedeflendi.

      “Öğrenen Lider Öğretmen”, “EYGEP – Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı”, “Çözüm Odaklı İletişim” ve “Öğretmenin Kimyası” konu başlıklarında düzenlenecek eğitim serileriyle devam edecek olan projeye katılmak isteyen öğretmen ve idarecilerimiz duyuruya çıkıldığında bireysel ya da kurumsal başvuru yoluyla eğitimlerde yer alabilecekler.

       2 yıl sonunda 10 bin öğretmen ve eğitim yöneticisinin eğitim almasının hedeflendiği proje il genelinde farklı konu başlıkları ve eğitim modüllerinde düzenlenecek eğitimlerle devam edecek.

 

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.